Hajdúhadház Város Önkormányzatának bemutatkozó anyaga
A Vidékfejlesztési Program keretén belül a Dél-Nyírség, Erdőspuszták Leader Egyesület működési területére meghirdetett VP6-19.2.1.-23-2-17 kódszámú, Dél-Nyírség, Erdőspuszták Leader Egyesület – Szakmai programok megvalósítása és térségi rendezvények című felhívás alapján, Hajdúhadház Város Önkormányzata, mint támogatást igénylőt (4242, Hajdúhadház, Bocskai tér 1) 3041849511 támogatói okirat iratazonosító számon 1 953 104 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette.
A fejlesztés célja, 3 db szakmai műhely és a 8db célcsoportnak megtartott rendezvény szervezése, lebonyolítása.
Jelenleg Hajdúhadházon három óvodában 550 gyermek vesz részt a mindennapi alapellátásban. A pályázat megvalósulásával 50 családot, 250 főt tudunk elérni.
A megtartott programokkal pozitív példát, élményeket tudunk nyújtani számukra. Hajdúhadház lakosságának összetétele indokolttá teszi, hogy a társadalmi feszültségek csökkenjenek, a hátrányos, sok esetben halmozottan hátrányos helyzetben lévő lakosoknak olyan programokat szervezzünk, amelyek segítenek az ingerszegény környezetben élő gyermekek nyári szünidőjének hasznos eltöltéséhez. A pályázat célcsoportja azok a hajdúhadházi 5-7 éves óvodáskorú gyermeke és családjaik, akik a település perifériájára szorultak mind társadalmilag, mind lakóhely szerint. Az óvodáskorú gyermekeken keresztül el tudjuk érni a családokat, és a programokkal pozitív példát, élményeket tudunk nyújtani számukra.
A játékra nagy szükség lenne ahhoz, hogy mindenki a maga egyéni tempójában fejlődhessen. Népi- és gyermekjáték kincsünk olyan gazdag, és olyan könnyen elérhető, hogy kínálja magát a gyermekek
fejlesztéséhez, a személyiségfejlesztéshez, a szocializációs és reszocializációs folyamatok támogatásához. A tervezett programsorozat fejleszti a kommunikációt, megkönnyít a kapcsolatfelvételt. Játékos, oldott légkörben tanítja a gyerekeket (és a felnőtteket) önmaguk megismerésére és elfogadására, ezáltal könnyebb lesz számukra a társakhoz fordulás is, javul megfigyelő képességük, empátiájuk. Az itt szerzett tapasztalatok segítik a csoportba való beilleszkedésüket, megalapozza emberismeretüket és önismeretüket. A népi játékok közben a gyerekek bevonódnak egy képzeletbeli világba, ott valós problémákkal találkozhatnak, így valós tapasztalatokra tehetnek szert védett környezetben. Az itt szerzett jártasságok, viselkedésminták később visszaszármaztathatóak a valós életre.
A rendezvényeken túl megvalósult még a tájékoztatás nyilvánosság biztosítása tevékenység.